Kontakter


Hör av dig till oss med frågor, synpunkter eller önskemål. Vi vill gärna veta vad du tycker om vår verksamhet.

Uddevalla Omnibus AB
S Järnvägsgatan 2
451 50 Uddevalla
Växel 0522 – 69 84 50
Fax: 0522-197 50

Telefontid hittegods 09:00 – 12:00 vardagar
Hittegods: 0522 – 69 84 52 

VD – Jörgen Bergström                                            0522-69 84 41                jorgen.bergstrom@uddevalla-omnibus.se

Personalchef – Jonathan Henriksson
0522 – 69 84 44, jonathan.henriksson@uddevalla-omnibus.se

Ekonomi – Eva Karlsson
0522 – 69 84 42
eva.karlsson@uddevalla-omnibus.se

Trafikplanerare – Johan Utter
0522 – 69 84 48
johan.utter@uddevalla-omnibus.se

Verkstadschef – Kenneth Caf
0522 – 69 84 54
kenneth.caf@uddevalla-omnibus.se

Driftchef – Mikael Utter
0522 – 69 84 47
mikael.utter@uddevalla-omnibus.se

Gruppchef – Lars Andersson
0522-698445
lars.andersson@uddevalla-omnibus.se 

Gruppchef – Dan Ljung
dan.ljung@uddevalla-omnibus.se
0522-698450